Home / Sertleşmeme Sorunu / Sertleşmeme Sorunu ve Ereksiyon Kaybının Çözümü

Sertleşmeme Sorunu ve Ereksiyon Kaybının Çözümü

sertleşmeme sorunuErkeklerde sertleşememe sorunu bütün cinsel hayatı sekteye uğratan en önemli sendromlardan biridir. Normal durumlarda bir tahrik uyaranıyla (kadın bedenini görmek, ses, koku, seksi kıyafetler ya da cinselliği çağrıştıran bir imge) birlikte beyin erkek cinsel organına sinyaller göndermeye başlar. Bu tamamen istem dışı bir durumdur. Parasempatik sistemin yolladığı birlikte nörotransmiterler serbest kalır ve peniste sertleşme başlar. Uyarılmanın artması durumunda da pelvik tabanda bulunan özel bir kas kütlesi damarları baskılayarak kanı peniste hapseder. Bu en sert olunan aşamadır. Boşalmaya en yakın gibi düşünülen an olsa da spermler hala penise ulaşmadığı için kontrol altına alınabilir durumdadır.

Uyarılmanın devam etmesi durumunda parasempatik sistem kanı serbest bırakır ve spermler harekete geçer. Bu aşamada sertleşme biraz azalmakla birlikte hala üst seviyededir. Bu aşamadan sonra belli bir zevk ve kontrol eşiği aşılarak cinsel boşalma meydana gelir. Bu son kas kasılması orgazm anıdır.

Ancak kimi erkeklerde bu süreç yarım kalmakta, uyaranların gücüne rağmen yeteri kadar sertleşme sağlanamamaktadır. Bu sorunu yaşayan erkekler üzerinde yapılan vaka incelemelerine genellikle fizyonomik bir soruna rastlanamaması tanı koymayı da güçleştirir. Genellikle sertleşememe sorunu yaşayanlara çeşitli güçlendiriciler tavsiye edilir. Ancak güçlendiricilerin etkisi kısadır ve bunlar güçlü kimyasallar içerdiği için yan etkileri fazladır.

Sertleşememe sorunu asıl olarak beyinde başlayan bir sorundur. Cinsel hazzı kontrol etme mekanizmasını işletememek pek çok erkekte sertleşememe sorununa yol açar.

Sertleşememe Sorunu ve Zihin Kontrolü

Tahrik, uyarılma ve orgazm tam anlamıyla beynin parasempatik sinir kaslarına verdiği sinyallerle işleyen bir mekanizma ise sertleşememe – erekte olamama- ve erken boşalma gibi pek çok eril cinsel problemin çözümü de yine zihinde aranmalıdır. Çünkü bu süreçleri yönetmek sadece genital organla ilgili teknik bir bilgiye dayalı değildir. Adeta zamanı yavaşlatmış gibi yapılan zihin egzersizleri ve bunları destekleyen mekanik egzersizlerle sertleşememe sorununu 48 saat gibi bir sürede çözmek mümkün olmaktadır.

48 saatlik süre elbette belli bir zaman dilimine yayılmalıdır ve zihin kontrolünü de içine alan bilimsel programın içinde gün gün oluşturulmuş çok ayrıntılı bir çizelge yer alır. Tamamen yalnız bir ortamda, hiç bir kimyasal ve ilaç kullanmadan uygulanan bu sistem erkekleri bir makine gibi algılayarak onlara ulaşılması zor hedefler koyan programlardan farklıdır. Çünkü her şeyden önce net bir şekilde gerçekçi, ölçülebilir bir hedef  belirlemeye odaklanılmıştır. Amaçlanan sadece en iyi sertleşme ya da en uzun cinsel ilişki değil, cinsellikten maksimum derecede zevk alınabilmesidir. Bugün bilim tarafından da etkisi onaylanan programla sertleşememe sorunu yaşayan pek çok erkek genital organını yönetmeyi ve onu kontrol altına almayı öğrenmiştir.

Hiç bir partnere ya da ekipmana ihtiyaç duymadan yapılan 18 adımlık doğal bir egzersiz programı ve zihninizi kontrol altına alacak psikolojik egzersizler….Fizyolojik bir sorunun olmamasına rağmen serleşememe sorunu yaşayan binlerce erkeğin başvurduğu ve başarıya ulaştığı bir program… Zihinsel manipülasyonlar olmadan, kişilik zedelenmesi yaşamadan ve fiziksel zarar görmeden uygulanan doğal bir sistem… Bilim, cinsel problemler yaşayan erkeklere bu programı sunuyor ve uygulayıp başarıya ulaşanların sayısı binlerle ifade ediliyor.