Home / İktidarsızlık Tedavisi / İktidarsızlık Tedavisi: Doğal Yöntemler

İktidarsızlık Tedavisi: Doğal Yöntemler

iktidarsızlık tedavisiİktidarsızlık tedavisi bugün dünyada milyonlarca erkeğin araştırdığı konulardan biri. Bu konuda yapılan çalışmalar çok çeşitli ve etkili. Ancak iktidarsızlık dediğimiz problem fizyolojik bir sorundan kaynaklanıyorsa… Çünkü iktidarsızlık sorunu yaşayan binlerce erkekte fizyolojik olarak hiç bir sorun olmadığı tespit edilmiş. Dolayısıyla klasik tıbbın sunduğu iktidarsızlık tedavisi yöntemleri bu kişiler üzerinde etkisini yitiriyor.

İktidarsızlık tedavisinin etkili olmadığı durumlarda erkeklerin yapabileceği pek çok doğal yöntem var. Bunlara değinelim:

  • Sorunun kaynağına inme: Eğer fizyolojik açıdan bir problem yoksa cinsel sorunların derin psikolojik nedenlerinin olduğu sır değil. Çocukken geçirilen bir travma, cinsel taciz, bilinçaltında yaşanan korkular iktidarsızlığın güçlü sebepleri arasında yer alıyor.
  • Gündelik Yaşamda Yaşanan Sorunlar: Başarısız bir okul veya iş hayatı, kötü giden bir evlilik, ayrılıklar ve yakınların ölümü gibi nedenlerde iktidarsızlığı tetikleyebiliyor. Yapılan araştırmalar özellikle gelecekleriyle ilgili kaygı maddi kaygı yaşayan erkeklerde bu problemin daha sık görüldüğünü gösteriyor.
  • Düzensiz Beslenme ve Madde Kullanımı: Düzensiz bir hayat yaşayan erkekler, uzun süre bekar kalanlar ve madde bağımlıları iktidarsızlık problemi ile daha fazla karşı karşıya kalıyor. Aşırı alkol kullanımı da cinsel problemleri tetikleyebiliyor.
  • Cinsellikle İlgili Bilgi Yetersizliği: Erkeklerin pek çoğu cinsellikle ilgili kulaktan dolma, yanlış fikirlere sahip ve cinsel organlarının işleyişi –işlevleri hakkında bilgi sahibi değil. Cinsel süreçleri bilmeyen erkeklerde iktidarsızlık problemleri yaşanma sıklığı daha fazla.
  • Cinsellikle İlgili Efsaneler: Erkeklerin sosyal ortamlarında anlatılan pek çok cinsel öykünün gerçeklikle alakası yok. Güç gösterileri, tamamen hayal gücüne dayanan birliktelik hikayeleri kimi erkeklerde kendine güveni zedeliyor ve asla yaşayamayacakları türden bir cinselliği sorun haline getirerek kendi cinsel yaşamlarına darbe vurmalarına neden oluyor.
  • Güven Problemi: İktidarsızlık tedavisine başvuran ve fizyolojik bir problemi olmamasına rağmen sıkıntı yaşayan erkeklerin çoğunda kendine güven sorunu olduğu da bilinen gerçekler arasında. Özellikle de bir kaç kez başarısız cinsel ilişki sonrasında “bir daha asla yapamayacağı” duygusu erkeklerin cinsel yaşamına damga vurabiliyor.

Fizyolojik olmayan iktidarsızlık zihinde olup bitiyor. Zihni evcilleştirememekten, gerekli egzersiz programlarını bilmemekten kaynaklanan bu sorun için kimyasallardan ve ilaçlardan medet ummak sorunu daha da derinleştirmekten başka bir işe yaramıyor. Öncelikle bu problemi yaşayan erkekler sorunlarının kaynağına inerek ona göre çözüm yolları aramalıdır. İkinci olarak erkekler kendilerini makine gibi görmekten vazgeçmelidir. Saatlerce cinsel birleşme yaşayan porno aktörleri gibi olmak aslında arzu edilir bir şey bile olmamalıdır. Çünkü bu tür yanıltıcı prodüksiyonlar yüzünden pek çok erkek kendi potansiyellerini yanlış değerlendirmekte, başarısızlık duygusu yaşamakta ve bunu zihinlerine kazımaktadır. Oysa psikolojik temelli iktidarsızlık tedavisi yıllardır binlerce erkeğin yararlandığı sistemli, bilimsel zihin ve egzersiz programı ile çözülmektedir.