Home / Geciktirici Sprey / Geciktirici Sprey Kullanmak Çözüm mü?

Geciktirici Sprey Kullanmak Çözüm mü?

geciktirici spreyErken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin ilk başvurduğu çarelerden biri de geciktirici spreydir. Ancak bu spreylerin kullanımıyla ilgili ciddi yanlışlar söz konusudur.

Bu yanlışlardan ilki spreyin kullanım şekliyle ilgilidir. Pek çok erkek geciktirici spreyi çok yakın mesafeden penisin tamamına ve dip kısmına sıkmaktadır. Ayrıca sprey kullanımında genellikle doz aşımı da yaşanmaktadır. Ya erken boşalırsam korkusu ile fazla sprey sıkılması çok rastlanan bir durumdur.

İkinci yanlış da geciktirici spreylerin erken boşalma sorununun çözümü için tek alternatif olarak görülmesidir. Pek çok erkek her cinsel ilişkisinde geciktirici sprey kullanmakta ve bütün cinsel yaşamını spreyin varlığına göre şekillendirmektedir.

Geciktirici sprey erken boşalmayı engelleyen iyi bir buluş olsa da yanlış kullanımı uzun vadede ciddi sorunlara neden olur.

Geciktirici Sprey Kullanım Şekli

Bu spreyler boşalmayı geciktirmek için sıkmak suretiyle uygulanan lokal anestezi aparatlarıdır. Penisten 10-15 cm uzaktan  sadece sünnetlik bölgeye sıkılması yeterlidir. Hem alt hem üst sünnetlik bölge dışında penisin tamamına sıkılması gerekmez. Çünkü zaten erken boşalmaya neden olan sinir uçlarının yüzde doksanı penis ağzında bulunmaktadır. Geciktirici spreyi penisin tümüne  ve ağız kısmına sıkmak cinsel ilişkiden alınan zevki önemli ölçüde düşürür.

Geciktirici Sprey Tek Alternatif Değildir

Geciktiriciler erken boşalma sorununa anlık çözümler sunarlar. Uzun vadede ise geciktirici sprey kullanımı uygun değildir. Çünkü bu anestezik sıvılar güçlü kimyasallar içerirler. Bir süre sonra penis yüzeyinde ekimozlara ve hissizleşmeye neden olabilirler. Ancak geciktirici spreyin uzun süre kullanılmasının yarattığı en büyük sorun erkeğin cinsel yaşamını tamamen hegemonya altına almasıdır. Sprey kullanan erkekler işlerini garantiye almak için sprey kullanımını hiç bir zaman bırakmak istemezler ve bütün cinsel hayatları buna göre şekillenir. Her cinsel ilişki öncesinde sprey kullanmak için sevişmeye ara vermek de hazzı düşürür.

Ayrıca geciktirici sprey kullanan erkekler sanki bu narkoz etkisi olmadan kendilerine güvenlerini de kaybedebilirler. Sürekli spreyle yaşama alışkanlığı erken boşalmanın gerçek tedavisi için adımlar atmalarına da engel olur.

Geciktirici spreylerden uzun vadeli yararlanmak yerine pelvik taban kaslarını güçlendiren 18 adımlık sistemli programla erken boşalmadan kalıcı olarak kurtulmak çok daha akılcı ve kalıcı bir çözümdür. Bu program hiç bir şekilde ilaç, sprey ve ekipmanlar içermediği için tamamen doğaldır ve erkekleri geciktirici sprey bağımlılığından da kurtararak sağlıklı bir cinsel yaşama adım atmalarını sağlamaktadır.

Cinsel tahriğin her aşamasına hakim olmayı öğreten, pelvik kasları güçlendiren ve erken boşalmayı sadece bir tercihe indirgeyen doğal program, sprey geçici çözümlerden çok daha etkilidir. Çünkü boşalma psikolojik telkin yöntemiyle de kontrol altına alınabilir. Bu program sayesinde kesintiye uğramadan, kaygı duymadan ne zaman istiyorsanız o zaman boşalırsınız. Çünkü bedeninize hükmetmeyi öğrenirsiniz.