Home / Erken Boşalmayı Önlemek / Erken Boşalmayı Önlemek Sizin Elinizde

Erken Boşalmayı Önlemek Sizin Elinizde

erken boşalmayı önlemekSağlıklı ve mutlu bir hayatın yolu düzenli bir cinsel yaşamdan geçer. Cinsellik, hem fiziksel hem de psikolojik sağlığı etkileyen bir faaliyettir. Düzenli ve nitelikli bir cinsel hayata sahip olan insanlar mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşarlar. Ancak zaman zaman çeşitli cinsel sorunlar görülebilir. Böyle durumlarda umutsuzluğa kapılmayıp bu sorunları önlemek için çaba göstermek gerekir.

Erken boşalma, erkeklerde en çok görülen cinsel sorunlar arasında yer alıyor. Bu sorunun temelinde fiziksel ve psikolojik birçok sebep olabilir. Ancak sürekli olarak tekrarlandığında cinsel hayatı tehlikeye atacaktır. Bu yüzden nadir olarak görülse bile erken boşalmayı önlemek için çeşitli yöntemler bulmak gerekir. Sorunun köklerine inerek ve sağlıklı ürünler kullanarak mümkün olabilir.

Öncelikle vücudun hormon dengesi büyük bir öneme sahiptir. Bazı fiziksel rahatsızlıklar hormon dengesinde bozulmaya sebep olur. Şeker hastalığı, gizli kalp gibi ağır rahatsızlıklar buna örnek gösterilebilir. Eğer erken boşalma sorunu yaşıyorsanız her ihtimale karşı bir doktora görünmeniz faydalı olacaktır. Aynı zamanda boşalmayı geciktiren çeşitli ürünler kullanabilirsiniz.

Fiziksel sorunlar tespit ettiyseniz mutlaka bir doktora görünmeniz gerekir. Zira bu sorunları çözmek erken boşalmayı önlemek kadar önemlidir. Bununla birlikte spesifik bir durum olmadığı sürece ereksiyon geciktiriciler kullanarak cinsel faaliyetlerinize devam edebilirsiniz. Bu konuyu doktorunuza danışmalı ve sağlıklı, zevkli bir cinsel ilişki için sorunları çözmeyi denemelisiniz.

Cinselliğe nasıl yaklaştığınız da ilişkinin sağlığını belirleyen etkenler arasında yer alır. Birçok erkeğin seksi bir güç göstergesi olarak kabul ettiği ve ilişkiye böyle yaklaştığı biliniyor. Ancak bu sağlıksız bir yaklaşım olduğu gibi başta erken boşalma olmak üzere birçok soruna yol açabilir. Zira böyle bir durumda gereksiz bir heyecan görülecek ve vücuttaki hormon dengesinde normalde bir bozukluk olmasa bile heyecanın etkisiyle büyük bir dengesizlik görülecektir.

Bu bakımdan erken boşalmayı önlemek için doğru motivasyona sahip olmanız gerekir. İlişkiden önce kendinizi doğru bir şekilde motive ederek erken boşalma sorununu önleyebilirsiniz. Psikolojinin cinsel faaliyet üzerinde mutlak bir etkiye sahip olduğunu unutmamanız gerekir.

Bütün fiziksel ve psikolojik fonksiyonlar gibi cinselliğin de bir gelişme süresi vardır. Bu süreç erken çocukluk dönemlerinde başlamakla birlikte ergenlik çağında şekillenir. Bundan sonra yanlış bir gelişim yaşanmışsa erken boşalmanın görülmesi mümkündür. Böyle bir durum olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir cinsel sağlık uzmanına başvurmaktır.

Erken boşalmanın birçok nedeni olabilir. Hangi durum geçerli olursa olsun erken boşalmayı önlemek için önce işin kökenlerine inmek gerekir. Eğer fiziksel veya psikolojik bir tedavi gerekirse bundan kaçınmamalısınız. Ancak bu süreçte cinsel faaliyetlerinizi devam ettirebilmek için geciktirici ürünler kullanabilirsiniz. İlişkiden 10-15 dakika önce sıkılarak kullanılan geciktirici sprey buna örnek gösterilebilir. Bu tür ürünlerle erken boşalma sorununu günü kurtarmak adına engelleyebilirsiniz fakat bu ürünler hiçbir zaman tedavi edici değildir.