Home / Erken Boşalmanın Nedenleri / Erken Boşalmanın En Sık Görülen Nedenleri Nelerdir?

Erken Boşalmanın En Sık Görülen Nedenleri Nelerdir?

erken boşalmanın nedenleriCinsel birleşim esnasında yaşanan çeşitli sorunlar ilişkiyi sekteye uğratabilir. Erken boşalma sorunu bu sorunlar arasında en yaygın olanlardan biridir. İlişkide olması gereken bir ereksiyon süresi vardır. Bu süre ilişkinin ilk evrelerinde veya olmaması gereken bir yerde boşalma ile bittiğinde erken boşalma olarak adlandırılır. Bu problem tekrarlandığında kişiyi iktidarsızlığa kadar götürebilir. Bu bakımdan erken boşalma sorunu görüldüğünde mutlaka erken boşalmanın nedenleri araştırılmalıdır.

Erken boşalma sorunu seyrek olarak görülüyor olsa bile dikkatli olmak gerekir. Zira vücuttaki çeşitli rahatsızlıkların sebebi olabilir. Bu bakımdan bir doktor tavsiyesi almak ve gerekli ürünleri kullanmak faydalı olacaktır.Piyasadaki ürünleri kullanmak sadece size geçici süreliğine bir fayda sağlar.Bunun yerine sorunu kökten çözecek egzersizlerden ve telkinlerden oluşan bir program uygulamak daha sağlıklı olacaktır.

Erken boşalmanın en büyük nedenlerinden biri strestir. İş hayatındaki stres bile bu soruna sebep olabilir. Çünkü stres vücuttaki hormonal dengeyi ciddi anlamda kötü etkiler. Bu bakımdan boşalma sorununa sebep olabilmektedir. Eğer erken boşalma sorununa sahipseniz stres tedavisi almanız ve psikoloğa başvurmanız gerekebilir. Ancak en nihayetinde bu fiziksel bir sorundur ve hormon salınımına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Bazı durumlarda boşalma süresi 1 dakikaya kadar düşebilmektedir. Bu sorunu yaşıyorsanız erken boşalmanın nedenleri konusunda araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Doğru bir araştırmayla sorunun sebeplerini anlayabilir ve iyi bir tedavi sürecinden geçebilirsiniz. Bu yüzden ereksiyon sorunu yaşıyorsanız bu konuda dikkatli olmalı ve çözüm yolları aramakta gecikmemelisiniz.

Yanlış cinsel gelişim de erken boşalmanın nedenleri arasında yer alıyor. İnsan erken çocukluk dönemlerinden itibaren cinsel dürtülere sahiptir ancak bunların gelişimi ergenlik çağında başlar. Eğer mastürbasyon gibi faaliyetler yanlış bir biçimde yapılmış ve cinsellik yanlış bir gelişim göstermişse erken boşalma sorunu yaşanacaktır. Bu bakımdan erken boşalma sorunu yaşayanların sahip oldukları cinsel gelişmişliği de gözden geçirmeleri gerekir.

Eğer böyle bir durum söz konusuysa mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Zira yanlış bir cinsel gelişim ancak etkili bir fiziksel ve psikolojik tedaviyle iyileştirilir. Sık sık erken boşalma sorunu yaşıyorsanız ve bu yüzden doğru düzgün bir cinsel birleşime sahip olamıyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

Erken boşalma sorunu yaşamamak için öncelikle cinsel ilişkiye bakış açısını değiştirmek gerekir. Zira erkek sekse bir egemenlik aracı olarak baktığında bu ciddi bir strese sebep olacak ve zevk almaktan çok kendini kanıtlamak ihtiyacı güdecektir. Bu da vücudun ciddi bir heyecan yaşamasına sebep olur ve bu heyecan erken boşalma gibi sorunlar yaratır. Bu bakımdan cinselliğe yaklaşım da sorunun çözümünde dikkate alınmalıdır.

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız erken boşalmanın nedenleri hakkında bir araştırma yapmayı ihmal etmemelisiniz. Öncelikle sorunun ardındaki fiziksel ve psikolojik sorunları çözme yoluna gitmeli ve ereksiyon sürecini arttıran sağlıklı ve doğal ürünler kullanmalısınız. Bunu yapmak hem cinsel yaşamınızı hem de sağlığınızı iyi bir yörüngeye sokacaktır.