Home / Erken Boşalmamak İçin / Erken Boşalmamak İçin Uygulanabilecek Teknikler

Erken Boşalmamak İçin Uygulanabilecek Teknikler

Hiç şüphe yok ki günümüzde erkekler yatakta partnerleriyle geçirdiği vakti eskisine göre daha çok önemsiyor. Eski zamanlarda (eski çağlarda) seks süresi süre erkeğin boşalana kadar geçirdiği süre ile sınırlıydı. Yani erkeğin kendimi biraz daha tutayım da partnerim de bu ilişkiden zevk alsın gibi bir düşüncesi yoktu. Bencilceydi evet kabul ediyorum. Ama bu böyleydi.

Günümüzde, özellikle orgazm konusunda bilimsel araştırmalar yapıldığı zamanlardan bu yana, seks süresi oldukça önem arz eden bir durum haline geldi. Yapılan bilimsel araştırmaların hemen hemen hepsi kadının orgazm olması için erkekten çok daha fazla zamana ihtiyacı olduğu yönünde. Bu da kadınların sekse bakış açılarını değiştirdi. Kadınlar artık yatakta daha uzun süre kalabilen erkekler istiyor.

Bunu istemek kolay ama bunu sağlamak gerçekten de çok zor. Ama imkansız değil. Gelin birlikte yatakta daha uzun süren bir seks performansı sağlamak için yapmamız gereken şeylere göz atalım.

Maksimum Penetrasyon Mesafesi Tekniği

İlk olarak penetrasyon aralığı mevzusunu konuşmamız gerekiyor. Penetrasyon aralığı, penisin vajinaya girdikten sonraki git-gel hareketi esnasında kat ettiği maksimum mesafedir. Yani şöyle diyelim. Penisiniz vajinanın içindeyken her bir ileri-geri hareketinde, penisin aldığı maksimum yoldur. Vajinanın içindeyken penisinizi 3 cm çektiniz ve tekrardan vajinaya girdiniz diyelim. Maksimum penetrasyonaralığınız 3 cm’dir. Bu şekilde.

Bu bilgi ne işimize yarayacak? Şöyle ki Penis ve vajina tam penetrasyondayken (penisinizin tamamıyle vajinanın içinde olması) sadece birkaç santimlik geri çekilme yapın ve tekrardan tam penetrasyona sağlayın. Yani 2-3 cm vajinadan çıkın ve tekrardan tamamen vajinaya girin. Bu sayede penisiniz (özellikle baş kısmı) vajinal duvarlara daha az sürtünür ve bu sayede penis uyarımı azalır. Ayrıca tam penetrasyon halindeyken vajinanın yapısı gereği penise yapmış olduğu baskı da azalır. Daha az baskı=daha az uyarım. Bu sayede süreyi uzatmanız mümkün. Merak etmeyin partnerinizin alacağı zevk değişmeyecektir. Ayrıca tam penetrasyon stili ile yapılan birleşmeler A noktası orgazmı denilen bir orgazm çeşidinin yaşanma ihtimalini de artırır. Deneyin ve görün.

Prostat Baskısı Tekniği

Aslına bakarsanız erken boşalmak tercihtir yani kişilerin istekleri doğrultusunda seksin ne zaman biteceğine karar vermeleri gerekir. Ama bunu sağlamak için kişinin kendisini eğitmesi gerekiyor bu da zaman alıyor tabi.

Şimdi size prostat baskısı tekniğinden bahsedeceğim. Bu teknikte amaç prostat bölgesindeki kaslara müdahele ederek o bölgedeki kasların rahatlamasını sağlamak. Bu şekilde boşalmadan hemen önce ortaya çıkan istemsiz kasılma silsilesini daha başlamadan sona erdirmek.

Nasıl yapılır? İzci işaretini bilir misiniz? Hani “izci sözü” derken yaptığımız işaret. İşte o işareti yaptıktan sonra birbirine bitiştirdiğimiz üç parmağımızı prostat bölgesine işaret parmağımız testislerden 4 santimetre uzağa dek gelecek şekilde bastırıyoruz. Parmaklar bitişik olmalı. 3 parmağınız da prostatınıza bası yapıyor olmalıdır. Çok güçlü bastırmayın.

Bunu seks anında kontrolü yavaş yavaş kaybetmeye başladığınız anda yapabilirsiniz. 2’şer saniye aralıklarla 3 kez baskı yapın. Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Bu iki tekniği uygulayarak yatakta geçireceğiniz süreyi uzatmak mümkün. Herkese keyifli geceler…