Home / Erken Boşalma Sorunu / Erken Boşalma Sorunu ve Çözüm Önerileri

Erken Boşalma Sorunu ve Çözüm Önerileri

erken boşalma sorunuErken boşalma sorunu tam anlamıyla modern çağın sorunu. Hatta bu konudaki ilk bilimsel verilerin toplanmaya başladığı tarih de 20. yüzyılın başları. Çünkü daha öncesinde kadın erkek ilişkilerinde tek taraflı bir bakış açısı söz konusuydu ve erkeklerin kaçta kaçının erken boşalma sorunu yaşadığı bile bilinmiyordu. Ancak evlilikler ve kadın erkek ilişkilerinde iki taraf da eşit hale gelmeye başladıktan sonra erken boşalma erkeklerin önüne bir sorun olarak dikildi. Çünkü kadınlar kendi taleplerini daha net ifade etmeye başlamışlardı ve cinsel birlikteliğin süresi de bununla paralel olarak önem kazandı.

O zamandan bu yana gerek psikoloji, gerekse tıp bilimi erken boşalmayı araştırıyor ve erken boşalma sorununun çözümüyle ilgili olarak pek çok teknik geliştirildi. Ancak bu tekniklerin de işe yaramadığı görüldü. Özellikle de tek başına uygulanması işe yaramayan kegel türü egzersizle ile çok fazla zaman kaybedildiğini de söylemek gerek.

Erken boşalma sorunu ile ilgili diğer bir problem de bunun önüne geçilemez bir fiziksel yetersizlik olduğunun düşünülmesi. Erkekleri çok kaygılandıran bu yanlış bakış açısı ve tabular nedeniyle pek çok erkek bu konuda doğru kaynaklara ve çözüm yollarına ulaşmakta zorluk çekiyor. Sonuç: Her biri başarısızlıkla biten ilişkiler, mutsuz kadınlar ve erkekler…

Oysa erken boşalma sorunu çözülemez bir problem değildir. Bunun için ihtiyaç duyulan şey sistemli çalışma gerektiren ve bilimsel olarak da etkisi kanıtlanmış bir programdan yararlanmaktır. Bu program sayesinde tüm dünyada binlerce erkek erken boşalma sorununu hayatlarından çıkarmıştır.

Bu program erken boşalmayı bir tercih sorunu olarak ele alır. Evet tercih sorunu! Çünkü bir erkeğin cinsel yönden tatmini, ereksiyon ve boşalma aşamaları onun istediği zaman gerçekleştirebileceği eylemlerdir. Yeterli egzersiz ve zihin alıştırma çalışmalarıyla bu süreçlerin hemen hemen tümü kontrol altına alınabilir.

Erken Boşalma Sorunu ve Fizyoloji

Cinsel problemlerin ana kaynaklarından biri de insanların kendi bedenlerini yeterince tanımamasıdır. Bir erkeğin tahrik olduğu andan boşalmaya kadar süren zamanda vücudunda neler olur? Hangi hormonlar yükselir ve bunların etkileri nelerdir? Hangi pelvik kas grupları çalışır ve meninin izlediği yol nedir? Bu soruların cevaplarını bilmeden boşalmaya hakim olmak çok zordur. Oysa bilimsel egzersiz programı erkek vücudunu ve erkek cinselliğini tanıtarak başlar. Bir kaç dakikada olup bitiyor gibi görünen erekte olma sürecinin tüm aşamaları bilindiğinde ona hakim olmak için gereken ön bilgiye de ulaşılır.

Bugüne kadar erkeklerde boşalma sorunu üzerine hiç bir yaklaşım bu kadar detaylı olmamıştı. Bu yüzden de yıllarca süren çalışmalara rağmen net bir tedavi yöntemi sunulamadı. Ama artık dünyada binlerce erkeğin yararlandığı zihin kontrolü ve egzersiz programıyla erken boşalma bir sorun olmaktan çıkmaya başladı. Bu programdan yararlanan erkeklerin olumlu geri dönüşleri tıp dünyasında da referans olarak kabul edilmeye başlandı.